O mnieŁukasz Szostkiewicz
(ur. 1988 r. w Częstochowie)

Żyję sztuką, otaczam się nią, kreuję i tworzę. Skąd wzięła się w moim życiu ta pasja? Z licealnych lekcji historii sztuki, chęci poznawania kolejnych artystów, nowych kierunków, stylów. Z początkowej fascynacji fotografią. Jednocześnie, z pierwszych własnych rysunkowych i malarskich martwych natur. Z coniedzielnych wizyt w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie i pierwszego spotkania z mroczną twórczością Beksińskiego. Z obecności w Muzeum Częstochowskim, gdy jeszcze mieściło się na ul. Katedralnej. Z jasnogórskiej Drogi Krzyżowej Dudy Gracza, z Drogi Krzyżowej Kweclicha w parafialnym kościele Nawiedzenia NMP. Ze złota Klimta, czerwieni Tetmajera, ważki Mehoffera. Z wiszącego mięsa Rembrandta, 
 
Jestem malarzem, magistrem sztuki. Po pracowniach prof. Mariana Jarzemskiego, prof. Krystyny Szwajkowskiej i prof. Jarosława Kweclicha. 
Wciąż poszukuję. Maluję człowieka i romansuję z abstrakcją. Mami mnie ciepło złota i struktura surowego drewna. Męczy mnie płótno, maluję na płytach jak moi mistrzowie - Duda Gracz i Beksiński.


Siedem lat pracy w Muzeum Historii Katowic, a od paru tygodni w Muzeum Śląskim sprawiają, że każdego dnia mogę jeszcze głębiej wkradać się w ten nigdy do końca nieodkryty, barwny, niezwykle interesujący świat historii sztuki.

Poznaję, uczę się, obserwuję, inspiruję, tworzę. Bo życie to sztuka.

Zapraszam Cię do wejścia w świat moich obrazów, może któryś stanie się częścią Twojego świata.Kontakt:
600 706 631
lukasz.szostk@gmail.com
www.facebook.com/Takiemojewizje
Brak komentarzy:

Copyright © 2014 Takie moje wizje , Blogger